Lazada VN MC all

15 April 2013

Senarai Calon Yang Bertanding Di PRU13

Salam sejahtera......



Di Antara Parti-Parti Yang Bertanding


            KELANTAN






P21 KOTA BHARU
BN: Datuk Mohd Fatmi Che Salleh
PAS: Datuk Takiyuddin Hassan
BEBAS: Mohd Zakiman Abu Bakar


N8 Tanjong Mas
BN: Kanidy Omar
PAS: Rohani Ibrahim


N9 Kota Lama
BN: Tan Ken Ten (BN)
PAS: Datuk Anuar Tan Abdullah

N10 Bunut Payung
BN: Fakrulrazi Abdul Rahim
PAS: Dr Ramli Mamat

P20 PENGKALAN CHEPA
BN: Dali Hussin
PAS: Izani Husin


N5 Kijang
PAS: Wan Ubaidah Omar
BN: Zaluzi Sulaiman

N6 Chempaka
BN: Wan Razman Wan Abdul Razak
PAS: Nik Abdul Aziz Nik Mat

N7 Panchor
BN: Che Rosli Hassan
PAS: Mohd Amar Abdullah

P24 KUBANG KERIAN
BN: Anuar Safian
Ahmad Baihaqi Atiqullah (Pas)


N19 Demit
BN: Wan Mohd Nazi Wan Hamad
PAS: Mumtaz Md Nawi


N17 Salor
BN: Datuk Mohamad Noordin Awang
PAS: Datuk Husam Musa


N18 Pasir Tumboh
BN: Mohd Syamsul Mohd Yusoff
PAS: Abd Rahman Yunus

P26 KETEREH
BN: Tan Seri Anuar Musa
PKR: Abd Aziz Kadir

N23 Melor
BN: Muhamed Othman Omar
PAS: Dr Md.Yunan Yusof

N25 Kok Lanas
BN: Datuk Md.Alwi Che Ahmad
PAS: Nik Mahadi Nik Mahmood

N24 Kadok
BN: Mohamed Basri Awang
PAS: Azami Mohd Noor

P31 KUALA KRAI
BN: Tuan Aziz Tuan Hamat@Tuan Mat
PAS: Dr Mohd Hatta Md Ramli

N39 Mengkebang
BN: Azizzuddin Hussein
PAS: Abdul Latiff Abdul Rahman

N40 Guchil
BN: Datuk Nik Sapeia Nik yusof
PKR: Mohd Roslan Puteh
BEBAS: Muhammad Bustaman Yaacob
BEBAS: Md.Nasir Ahmad 

N41 Manek Urai
BN: Che Jalal Muda
PAS: Mohd Fauzi Abdullah

P19 TUMPAT
BN: Mansor Salleh
PAS: Datuk Kamarudin Jaffar

N3 Pasir Pekan
BN: Nik Noriza Nik Salleh
PAS: Datuk Ahmad Yakob

N1 Pengkalan Kubor
BN: Datuk Noor Zahidi Omar
PKR: Saharun Ibrahim
BEBAS: Izat Bukhary Ismail Bukhary

N2 Kelaboran
BN: Wan Hanapi Wan Yaacob
PAS: Muhamad Zaki Ibrahim

P29 MACHANG
BN: Datuk Ahmad Jazlan Datuk Yaakub
PKR: Dr Wan Zawawi Wan Ismail

N33 Pulai Chondong
BN: Halim@Ab.Halim Ismail
PAS: Zulkifli Mamat

N34 Temangan
BN: Azemi Mat Zin
PAS: Datuk Dr Mohamed Fadzli Datuk Hassan

N35 Kemuning
BN: Eriandi Datuk Ismail
PAS: Mohd Roseli Ismail

P28 PASIR PUTEH
BN: Tuan Mustaffa Tuan Mat
PAS: Nik Mazian Nik Mohamad 

N29 Selising
BN: Zulkifle Ali
PAS: Drs.Saipul Bahrim Mohamad
BEBAS: Ibrahim Ismail

N30 Limbongan
BN: Mohd Rujhan Salleh
PAS: Mohd Nazlan Mohd Hasbullah

N32 Gaal
BN: Reduan Stapa
PAS: Tuan Mazlan Tuan Mat

N31 Semerak
BN: Zawawi Othman
PAS: Wan Hassan Wan Ibrahim

P25 BACHOK
BN: Datuk Dr.Awang Adek Hussin
PAS: Ahmad Marzuki Shaary


N20 Tawang
BN: Mohd Zain Yasim
PAS: Hassan Maahmood

N21 Perupok
BN: Datuk Muhammad Zaidi Sidek
PAS: Mohd Huzaimy Che Hussin


N22 Jelawat
BN: Datuk Dr Ilias Husain
PAS: Ab.Aziz Ab.Kadir\

P22 PASIR MAS
BEBAS: Datuk Ibrahim Ali
PAS: Nik Mohamad Abduh Nik Abdul Aziz

N11 Tendong
BN: Datuk Hanafi Mamat
PAS: Mohd Rozi Muhammad (Pas)

N12 Pengkalan pasir
BN: Tuan Anuwa Tuan Mat
PAs: Hanifa Ahmad

N13 Chetok
BN: Aimi Jusoh
PAS: Abd Halim Abd Rahman

P27 TANAH MERAH
BN: Datuk Ikmal Hisham Abdul Aziz
PKR: Nik Mahmood Nik Hassan
BEBAS: Ahmad Fizal Che Harun


N26 Bukit Panau
Baharudin Yusof (BN)
Datuk Abdul Fattah Mahmod (Pas)


N27 Gual Ipoh
BN: Bakri@Mohd Bakri Mustapha
PAS: Wan Yusof Wan Mustapha

N28 Kemahang
BN: Dayang Saniah Awang Hamid
PAS: Md Anizam Ab.Rahman

P23 RANTAU PANJANG
BN: Ghazali Ismail
PAS: Siti Zailah Mohd Yusoff

N14 Meranti
BN: Mohd Afandi yusoff
PAS: Datuk Mohd Nassuruddin Daud

N16 Bukit Tuku
BN: Datuk Mohd Zain Ismail
PAS: Abdul Rasul Mohamad

N15 Gual Periok
BN: Datuk saari Mat Hussain
PAS: Mohamad Awang

P32 GUA MUSANG
BN: Tengku Razaleigh Hamzah
PAS: Datuk Wan Abdul Rahim Wan Abdullah


N43 Nenggiri
BN: Mat Yusof Abdul Ghani
PKR: Mohammad Azihan Che Seman
BEBAS: Abdul Aziz Mohamad

N44 Paloh
BN: Datuk Norzula Mat Diah
PKR: Amran Abdul Ghani

N45 Galas
BN: Abd Aziz Yusof
PAS: Abdullah Hussein

P30 JELI
BN: Datuk Seri Mustapa Mohamed
PAS: mohd Apandi Mohamad

N36 Bukit Bunga
BN: Mohd Adhan Kechik
PAS: Sufeli Abdul Razak

N37 Air Lanas
BN: Datuk Seri Mustapa Mohamed
PAS: Abdullah Ya’kub

N38 Kuala Balah
BN: Datuk Abdul Aziz Derasid
PKR: Ramlan Mat

KEDAH

P004: LANGKAWI
BN: Datuk Ir Nawawi Ahmad
PKR: Datuk Ahmad Abdullah

N001: Ayer Langat
BN: Mohd Rawi Abd Hamid
Pas: Zubir Ahmad

N002: Kuah
BN: Mansor Bahari
PKR: Datuk Ahmad K
P005: JERLUN
BN: Datuk Mukhriz Mahathir
Pas: Datuk Dr Ismail Salleh

N003: Kota Siputeh

BN: Aziz Mahmud
Pas: Ismail Wan Teh

N004: Ayer Hitam
BN: Datuk Mukhriz Mahathir
Pas: Abdul Ghani Ahmad

P006: KUBANG PASU
BN: Datuk Johari Baharom
Pas: Dr Rohani Mutalib

N005: Bukit Kayu Hitam
BN: Datuk Ahmad Zaini Japar
PKR: Ahmad Fadzli Mohamed Yeop

N006: Jitra
BN: Datuk Saad Man
Pas: Ir Jamal Nasir

P007: PADANG TERAP
BN: Datuk Seri Mahdzir Khalid
Pas: Mohd Nasir Zakaria

N007: Kuala Nerang
BN: Kamanoriah Ibrahim
Pas: Syed Ibrahim Syed Ahmad

N008: Pedu
BN: Badrol Hisham Hashim
PKR: Ir Zamri Yusuf

P008 POKOK SENA
BN: Datuk Sahlan Ismail
Pas: Datuk Mahfuz Omar

N009: BUKIT LADA
BN: Datuk Ariffin Man @ Datuk Ahmad
Lebai Sudin
Pas: Ahmad Izzat Shauki

N010: Bukit Pinang
BN: Mokhtar Md Noor
Pas: Datuk Mahfuz Omar

N011: Derga
BN: Dr Cheah Soon Hai
PKR: Teh Kok Soo

N012: Bakar batu
BN: Datuk Ahmad Bashah Md Hanipah
PKR: Eekmal Ahmad

N013: Kota Darul Aman
BN: Loh Eng Chong
DAP: Lee Guan Aik
Bebas: A Jayagopal

N014: Alor Mengkudu
BN: Fadzil Hanafi
Pas: Ahmad Yahya

P010: KUALA KEDAH
BN: Dr Zaki Zamani Abd Rashid
PKR: Dr Azman Ismail

N015: Anak Bukit
BN: Noh Hashita Md Isa
Pas: Datuk Amiruddin Hamzah

N016: Kubang Rotan
BN: Datuk Abdul Muthalib Harun
Pas: Mohd Nasir Mustafa

N017: Pengkalan Kundor
BN: Datuk Hashim Yahya
Pas: Datuk Ir Phahrolrazi Zawawi

P011: PENDANG
BN: Datuk Othman Abdul
Pas: Mohamad Sabu

N018: Tokai
BN: Ahmad Fatahi Omar
Pas: Datuk Mohamed Taulan Mat Rasul

N019: Sungai Tiang
BN: Suraya Yaacob
Pas: Mohd Fadzil Baharom

P012: JERAI
BN: Datuk Seri Jamil Khir Baharom
Pas: Mohd Firdaus Jaafar

N020: Sungai Limau
BN: (-)
Pas: Datuk Seri Azizan Abdul Razak

N021: Guar Chempedak
BN: Datuk Dr Ku Abd Rahman Ku Ismail
Pas: Musoddak Ahmad

N022: Gurun
BN: Dr Leong Yong Kong
PKR: Salmah Ismail

P013: SIK
BN: Dr Mansor Abd Rahman
Pas: Che Uda Che Nik

N023: Belantik
BN: Mohd Tajuddin Abdullah
Pas: Abu Bakar Bakilani Hassan

N024: Jeneri
BN: Ismail Harun
Pas: Datuk Yahaya Abdullah

P014: MERBOK
BN: Prof. Ismail Daud
PKR: Nor Azrina Surip@Nurin Aina

N025: Bukit Selambau
BN: T H Subramaniam
PKR: S Manikumar
Kita: Kamal Nasir Taufik

N026: Tanjong Dawai
BN: Datuk Tajul Urus Mat Zain
Pas: Dr Fakhrudin Fakhrulrazi

P015: SUNGAI PETANI
BN: Makbul Ilahi Hashim
PKR: Datuk Johari Abdul
Kita: Suhaimi Hashim

N027: Pantai Merdeka
BN: Ali Yahya @ Shahanim Mohd Yusof
Pas: Abdullah Jusoh

N028: Bakar Arang
BN: Ling Yean Wang
PKR: Simon Ooi Tze Min
Kita: Suhaimi Hashim

N029: Sidam
BN: Bee Heng Seong
PKR: Dr Robert Ling Kui Ee @ Tan Chow Kang
Kita: Vincent Uh

P016: BALING
BN: Datuk Dr Mashitah Ibrahim @ Datuk
Abdul Azeez Abdul Rahim
Pas: Brigedier Jeneral (B) Datuk Najmi
Ahmad

N030: Bayu
BN: Azmi Che Hussain
Pas: Mahmud Yaakub

N031: Kupang
BN: Datuk Ismail Abu Bakar
Pas: Johari Abdullah

N032: Kuala Ketil
BN: Mohd Khairul Azhar Abdulah
Pas: Md Zuki Yusof

P017: PADANG SERAI
BN: Dr Chin Tung Leong
PKR: N Surendran

N033: Merbau Pulas
BN: Halim Hassan
Pas: Siti Aishah Ghazali

N034: Lunas
BN: S Ananthan
PKR: Azman Nasarudin

P018 KULIM-BANDAR BAHARU
BN: Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir
PKR: Datuk Saifuddin Nasution Ismail

N035: Kulim
BN: Chua Thiong Gee
PKR: Tan Seng Huat

N036: Bandar Baharu
BN: Haidir Abdullah
PAS: Khairi Salleh

PERLIS












P1: PARLIMEN PADANG BESAR
BN: Datuk Zahidi Zainul Abidin
PAS: Azamhari Mahamood


N1: Titi Tinggi

BN: Yip Sun Onn
DAP: Teh Seng Chuan 

N2: Beseri
BN: Mat Rawi Kassim
PAS: Wan Kharizal Wan Khazim

N3: Chuping
BN: Mansur Jusoh 
PKR: Wan Mohamad Fishaal Wan daud

N4: Mata Ayer
BN: Khairi Hassan 
PKR: Ammar Ghazali

N5: Santan
BN: Sabry Ahmad 
PAS: Mohd Anuar Tajir

P2: KANGAR
BN: Fathul Bari Mat Yahaya
PAS: Baharuddin Ahmad

N6: Bintong
BN: Datuk Seri Dr Md Isa Sabu
PAS: Abu Jamil Kamis

N7: Sena
BN: Abdul Jamil saad
PKR: Tuan Marja Tuan Mat

N8: Indera Kayangan
BN: Poziyah Hamzah
PKR: Chai Ming Khai

N9: Kuala Perlis
BN: Mat Hassan 
PKR: Chai ming Khai
N10: Kayang
BN: Ahmad Bakri Ali
PKR: Dr Juanda Jaya
PAS: Ya'akub Abu Seman

P3: ARAU
BN: Datuk Seri Shahidan Kassim
PAS: Datuk Harun Din

N11: Pauh
BN: Datuk seri syed Razlan Syed Putra Jamalullai
PAS: Idris Yaacob

N12: Tambung Tulang
BN: Datuk Seri Shahidan Kassim
PKR: Azhar Amier

N13: Guar Sanji
BN: Jafperi Othman
PAS: Zulmi Sabri

N14: Simpang Empat
BN: Rahmah Ali
PAS: Rus,sele Zizan

N15: Sanglang
BN: Redzuan Hassan 
PAS: Mohd Shukri Ramli



          PULAU PINANG






P41: KEPALA BATAS
BN: Datuk Reezal Merican Naina Merican
Pas: Afnan Hamimi Taib Azamudden

N1: Penaga
BN: mohd Zain Ahmad
Pas: Roshidi Hussein

N2: Bertam
BN: Sariful Azhar Othman
PKR: Syed Mikael Rizal Aidid

N3: Pinang Tunggal
BN: Datuk Roslan Saidin
PKR: Ahmad Zakiyuddin Abdul Rahman

P42: TASEK GELUGOR
BN: Shabudin Yahaya
Pas: Datuk seri Abdul Rahman Maidin 
BEBAS: Datuk Seri Mohd Shariff Omar

N4: Permatang Berangan
BN: Omar Abdul Hamid
Pas: Arshad Mohamad Salleh

N5: Sungai Dua
BN: Muhamad Yusof mohd Noor
Pas: Zahadi Mohamad
BEBAS: Datuk Seri Mohd Shariff Omar

N6: Telok Ayer Tawar
BN: Datuk Jahara Hamid
PKR: Nor Hayati Jaafar

P43: BAGAN
BN: David Chua Teik Siang
DAP: Lim Guan Eng
PCM: Lim Kim Chu

N7: Sungai Puyu
BN: Sum Yoo Keong
DAP: Phee Boon Poh

N8: Bagan Jermal
BN: Tan Chuan Hong
DAP: Lim Hock Seng
PCM: Lim Kim Chu

N9: Bagan Dalam
BN: M Karupanan
DAP: A Tanasekharan
PCK: Lim Seang Teik
BEBAS: G.Asoghan


P44: PERMATANG PAUH
BN: Dr Mazlan Ismail
PKR: Datuk Seri Anwar Ibrahim
BEBAS: Abdullah Zawawi Samsudin

N10: Seberang Jaya
BN: Mohammad Nasir Abdullah
PKR: Afif Bahardin 
BEBAS: Shamsut Tabrej G.M Ismail Marikan

N11: Permatang Pasir
BN: Anuar Faisal Yahaya
Pas: Datuk Salleh Man

N12: Penanti
BN: Ibrahim Ahmad
PKR: Norlela Ariffin

P45: BUKIT MERTAJAM
BN: Gui Guat Lye
DAP: Sim Chee keong

N13: Berapit
BN: Lau Chiek Tuan
DAP: Lydia Ong Kok Fooi

N14: Machang Bubuk
BN: Tan Lok Heah

PKR: Lee Kai Loon
KITA: M.Vikneswaran
BEBAS: Ooi Suan Hoe
BEBAS: Wan Balkis Wan Abdullah
BEBAS: Tan Hock Leong
N15: Padang Lalang
BN: Tan Teik Cheng
DAP: Chong Eng


P46: BATU KAWAN
BN: M.Gabalakrishnan
DAP: P.Kasthuriraani
PCM: Huan Cheng Guan
BEBAS: A.Mohan

N16: Perai
BN: L.Krishnan
DAP: Prof Dr. P.Ramasami
BEBAS: Muhammad Ridhwan Sulaiman

N17: Bukit Tengah
BN: Lim Boon Han

N18: Bukit Tambung
BN: Lai Chew Hock

P47 NIBONG TEBAL
BN: Datuk Zainal Abidin Osman
PKR: Datuk Mansor Othman

N19: Jawi
BN: Tan Cheng Liang
DAP: Tan Beng Huat

N20: Sungai Bakap
BN: Foad Md Isa
PKR: Mahtar Shafie

P48: BUKIT BENDERA
BN: Teh Leong Muy
DAP: Koay Teng Hai

N22: Tanjong Bungah
BN: Goh Yew Jin
DAP: Teh Yee Chew

N23: Air Putih
BN: Tan Ken Keong
DAP: Lim Guan Eng

N24: Kebun Bunga
BN: Hng Chee Wey
PKR: Jason Ong Kan Lee

N25: Pulau Tikus
BN: Rowena Yam

P49 TANJONG
BN: Ng Song Kheang
DAP: Chow Kon Yeow

N26: Padang Kota
BN: Oh Tong Keong
DAP: Chow Kon Yeow

N27: Pengkalan Kota
BN: Loh Poh Chye
DAP: Law Keng Ee

N28: Komtar
BN: Loh Chye Teik
DAP: Ng Wee Aik

P50: JELUTONG
BN: Teh Beng Yeam
DAP: Ooi Chuan Aun

N29: Sungai Pinang
BN: Dr Thor Teong Bee
DAP: Koid Teng Guan

N30: Datuk Keramat
BN: Tan Yeow Joo
DAP: Jagdeep Singh Deo

N31: Batu Lanchang
BN: Lee Boon Ten
DAP: Law Heng Kiang

N32: Seri Delima
BN: Low Joo Hiap
DAP: RSN Rayer

N33: Air Itam
BN: Lo Jieh Sheng
DAP: Wong Hon Wai

N34: Paya Terubong
BN: Koh Wan Leong
DAP: Yeoh Soo Hin

N35: Batu Uban
BN: Goh Kheng Sneah
PKR: S Raveentharan

N36: Antai Jerejak
BN: Wong Mun Hoe

N37: Batu Maung
BN: Datuk Abdul Rahim Saibu
PKR: Datuk Abdul Malik Kasim

N38: Bayan Lepas
BN: Syed Ameruddin Syed Ahmad
Pas: Asnah Hashim

N39: Pulau Betong
BN: Siti Faridah Arshad
PKR: Mohd Tuah Ismail

N40: Teluk Bahang
BN: Datuk Seri Dr Hilmi Yahaya
PKR: Datuk Abdul Halim Hussain

P51: BUKIT GELUGOR
BN: Teh Beng Yeam
DAP: Karpal Singh

P52: BAYAN BARU
Bebas: Datuk Seri Zahrain Hashim
PKR: Sim Tze Sin

P53: BALIK PULAU
BN: Mohamad Farid Saad
PKR: Mohamad Bakhtiar Wan Chik

                  PERAK






P054: GERIK
BN: Datuk Hasbullah Osman
Pas: Rohayati

N01: Pengkalan Hulu
BN: Belum umum
PKR: Belum umum

N02: Temengor
BN: Salbiah Mohamad
PKR:

P055: LENGGONG
BN: Datuk Shamsul Anuar nasarah
Pas: Razman Zakaria

N03: Kenering
BN:
PKR:

N04: Kota Tampan
BN:
Pas: Amirul Fairuzzeen Jamaluddin

P056: LARUT
BN: Datuk Hamzah Zainuddin
Pas: Datuk Fauzi Shaari - (sah)

N05: Selama
BN: Datuk Radzi Awang Kechil
Pas: Mohd Akmal Kamaruddin

N06: Kubu Gajah
BN: Belum umum
Pas: Mohd Nazri Din (sah)

N07: Batu Kurau
BN: Hasbullah Elias
PKR: Mohammad Fadzil Alias

P057: PARIT BUNTAR
BN: Norsalewati Mat Norwani
PKR: Datuk Dr Mujahid Yusof Rawa

N08: Titi Serong
BN: Abu Bakar Md Ali
Pas: Abu Bakar Hussain

N09: Kuala Kurau
BN: Mohd Salleh Md Disa/Muammar Ghadafi Jamaluddin
PKR: Abdul Yunus Jamhari

P058: BAGAN SERAI
BN: Dr Noor Azmi Ghazali/ Kamaruddin Awang
PKR: Dr Muhammad Nur Manuty (sah)

N10: Alor Pongsu
BN: Datuk Sham Mat Sahat
PKR: Md Nasib Rahim/ Rosli Ibrahim

N11: Gunung Semanggol
BN: Zulkarnain Ismail/Zaini Cha
Pas: Zawawi Abu Hasan

N12: Selinsing
Sharudin Ahmad/Mohammad Noor
BN: Dawoo
Pas: Husin Din

P059: BUKIT GANTANG
BN: Datuk Rosli Husin
Pas: Idris Ahmad (sah)

N13: Kuala Sepetang
BN:
PKR:

N14: Changkat Jering
BN:
Pas: Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin

N15: Trong
BN: Belum umum
PKR: Belum umum

P060: TAIPING
BN: Datuk Tan Lian Hoe
PKR:

N16: Kamunting
BN: Datuk Muhammad Zahir Abdul Khalid/ Datuk Ahmad Shalimin Shafie
Pas: Fakhruddin Abdul Aziz

N17: Pokok Asam
BN: Datuk Ho Cheng Wang
DAP: Pay Kok Lim

N18: Aulong
BN: Soo Kay Ping
PKR: Yew tian Hoe

P061: PADANG RENGAS

BN: Datuk Seri Mohamed Nazri Aziz
PKR: Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (sah)

N19: Chenderoh
BN:
PR:

N20: Lubok Merbau
BN:
PAS: Mohd Zainudin Mohd Yusof

P062: SUNGAI SIPUT
BN: Datuk SK Devamany
PSM: Dr D Jeyakumar

N21: Lintang
BN:
PR:

N22: Jalong
BN:
PR:

P063: TAMBUN
BN: Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah
PKR: Siti Aisyah Shaik Ismail

N23: Manjoi
BN: Mohd Ziad Zainal
PAS: Asmuni Awi

N24: Hulu Kinta
Datuk Aminuddin Md Hanafiah - BN
Muhammad Arafat Mahamad - PKR

P064: IPOH TIMUR
BN:
DAP: Thomas Su Keong Siong

N25: Canning
BN:
DAP: Howard Lee Chuan How

N26: Tebing Tinggi
BN:
DAP: Ong Boon Piow

N27: Pasir Pinji
BN:
PR: 

P065: IPOH BARAT
BN:
DAP: Wong Kah Woh

N28: Bercham
BN:
Sum Cheok Leng - DAP

N29: Kepayang
BN:
DAP: Nga Kor Ming

N30: Buntong
BN:
DAP: A Sivasubramaniam

P066: BATU GAJAH
BN:
DAP: V Sivakumar

N31: Jelapang
BN: Belum umum
M Saraswathy - PSM

N32: Menglembu
BN:
DAP: Lim Pek Har

N33: Tronoh
BN:
PR:

P067: KUALA KANGSAR
BN:
PAS: Dr Khalil Idham Lim Abdullah

N34: Bukit Chandan
Wan Khair-il Anuar Wan Ahmad - BN
PR:

N35: Manong
BN:
PAS-Jamil Dzulkarnain

P068: BERUAS
Datuk Chang Ko Youn - BN
Datuk Ngeh Koo Ham - DAP

N36: Pengkalan Baharu
BN: Datuk Abd Manaf Hashim/Datuk Azhar Ahmad
PAS: Dr Khairuddin Abd Malik

N37: Pantai Remis
BN:
PR:

P069: PARIT
BN: Datuk Mohd Zaim Abu Hasan
PAS: Muhammad Ismi Mat Taib
BEBAS: Kamarul Ramizu Idris

N38: Belanja
BN: Mohd Nizar Zakaria
PAS: Dr Najihahtusalehah Ahmad

N39: Bota
BN: Datuk Nasaruddin Hashim
PR:
BEBAS: Kamarul Ramizu Idris

P070: KAMPAR
BN: Datuk Lee Chee Leong
PR:

N40: Malim Nawar
BN:
PR:
BEBAS: Keshvinder Singh

N41: Keranji
BN:
DAP: Chen Fook Chye

N42: Tualang sekah
BN: Nolee Ashikin Mohamed Radzi
PKR: Baldip Singh

P071: GOPENG
BN: Datuk Heng Sai Kie
PKR: Dr Lee Boon Chye - PKR

N43: Sungai Rapat
BN: Datuk Hamzah Kassim/Datuk Hamidah Osman
PAS: Radzi Zainon

N44: Simpang Pulai
BN:
PKR: Chan Ming Kai

N45: Teja
BN:
Chang Lih Kang - PKR

P072: TAPAH
BN: Datuk M Saravanan
PKR: Dr M R Summugam

N46: Chenderiang
BN: Datuk Dr Mah Hang Soon
PKR: Amani Williams Hunt Abdullah (Bah Tony)

N47: Ayer Kuning
BN: Datuk Shamsudin Abu Hassan
PAS: Abdul Rahim Mohd Noordin

P073: PASIR SALAK
BN: Datuk Tajuddin Abdul Rahman
PKR: Mustaffa Kamil Ayub - PKR

N48: Sungai Manik
BN: Datuk Zainol Fadzi Paharuddin
PKR: Osman Abd Rahman

N49: Kampung Gajah
BN: Dr Wan Norashikin Wan Nordin
PR:

P074: LUMUT
BN: Datuk Seri Kong Cho Ha
PKR: Laksamana Pertama (B) Imran Abd Hamid

N50: Sitiawan
BN:
PR:

N51: Pasir Panjang
BN: Dr Azizah Johor
PAS: Rohawati Abidin

N52: Pangkor
BN: Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir
PR:

P075: BAGAN DATOH
BN: Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi
PKR: Madhi Hassan

N53: Rungkup
BN: Datuk Shahrul Zaman Yahya
PAS: Mohd Misbahul Munir Masduki

N54: Hutan Melintang
BN: Datuk R Ganesan
PKR: S.Kesavan

P076: TELUK INTAN
BN: Datuk Mah Siew Keong
DAP: M.Manogaran
BEBAS: K.Muraalie

N55: Pasir Bedamar
BN: Kerk Guan Chuan
DAP: Seah Leong Peng

N56: Changkat Jong
BN: Mohd Azhar Jamaluddin/Saiful Adli Mohd Arshad
PAS: Mohd Anuar Sudin

P077: TANJUNG MALIM
BN: Datuk Seri Ong Ka Chuan
PR:

N57: Sungkai
BN: A.Sivanesan
PR:

N58: Slim
BN: Datuk Mohd Khusairi Abdul Talib
PAS: Aminuddin Zulkipli

N59: Behrang
BN:
PAS: Datuk Abdul Hadi Abdul Khatab
BEBAS: Jamaluddin Mohd Radzi


            SELANGOR








P092 : SABAK BERNAM
BN - Ahmad Fasiah
PKR - Dr Abdul Aziz Bari

N1: Sungai Air Tawar
BN –


N2: Sabak
BN - Fasiah Mohd Fakeh.
Pas - Sallehen Mukhyi

P093: Sungai Besar
BN – Noriah Kasnon
Pas - Fadzlin Taslimin

N3: Sungai Panjang
BN- Budiman Zohdi
Pas - Ir Izham Hashim

N4: Sekinchan
DAP – Ng Suee Lim
BN- Kek Seng Hooi

P094: HULU SELANGOR
BN- P Kamalanathan
PKR - Khalid Jaafar

N5: Hulu Bernam
BN - Datuk Rosni Sohar
Pas - Mohamad Idris Ahmad

N6: Kuala Kubu Bharu
BN - Jessie Ooi
DAP- Lee Kee Hiong

N7: Batang Kali
BN - Ahmad Nadzari Dahlan
PKR - Datuk Dr K Ramachandran/ K.Gunasekaran / Mohamed Nazar Yakin/ Razali Mokhtar

P095: TANJONG KARANG
BN – Datuk Seri Noh Omar
Pas –Misran Serman

N8: Sungai Burong
BN – Datuk Mohd Shamsudin Lias
Pas - Mohamad Judi Sarjo

N9: Permatang
BN – Sulaiman Razak
PKR - Mohd Yahya Mat Sahri

P096: Kuala Selangor
Pas - Dr Dzulkefly Ahmad
BN- Azahari Sairin

N10: Bukit Melawati
PKR – S Manikavasagam
BN- Jakiran Jacomah

N11: Ijok
PKR- Dr Idris Ahmad
BN- KR Parthiban

N12: Jeram
BN – Datuk Amiruddin Setro
Pas- Muhd Rashid Kassim

P097: Selayang
PKR - William Leong
BN -

N13: Kuang
BN - Abdul Shukor Idrus
PR: 
N14: RawangBN - Lee Li Yew
PKR - Gan Pei Nei

N15: Taman Templer
BN- Datuk Seri Subahan Kamal
Pas - Zaidy Talib
P098: Gombak
BN:
PKR – Azmin Ali
N16 : Batu Caves
BN:
PKR - Amiruddin Shari

N17: Gombak Setia
BN: 
PAS: Salahuddin Nasir

N18: Hulu Klang
Pas - Saari Sungib

P099: AMPANGBN - Dr Rozaidah Talib
PKR - Zuraida Kamaruddin

N19: Bukit Antarabangsa
BN:
PKR – Azmin Ali

N20: Lembah Jaya
BN:
PAS: Khasim Abdul Aziz


P100: PANDAN
BN: Gary Lim
PKR: Rafizi Ramli

N21: Chempaka
BN:
Pas – Iskandar Abd Samad


N22: Teratai
BN:
DAP – Jenice Lee


P101: HULU LANGAT
BN - Datuk Markiman Kobiran
Pas - Dr Che Rosli Che Mat


N23: Dusun Tua
BN- Ismail Sani
Pas - Razaly Hassan

N24: Semenyih
BN – Datuk Johan Aziz
PKR - Hamidi Hassan
PSM - S Aruchelvan

N25: Kajang
BN:
PKR - Lim Kim Sin


P102: SERDANGBN:
DAP – Teo Nie Ching

N26: Bangi
BN - Datuk Zaidi Mohd Zain
PAS: Dr Shafie Abu Bakar



N27: Balakong
BN- Datuk Dr Lai Kwong Choy
DAP - Eddie Ng Tien Chee

N28: Seri Kembangan
BN – Raymond Chin Toong Kang
DAP -Ean Yong Hian Wah


P103: PUCHONG
DAP- Gobind Singh Deo
BN – A Kohilan Pillay/ Datuk Loo Yeng Peng

N29: Seri Serdang
BN - Mohamad Yusof Mohamed Yassin
Pas - Norhanim Ismail

N30: Kinrara
DAP – Teresa Kok
BN -

P104: KELANA JAYA
PKR – Nik Nazmi Nik Ahmad
BN- Datuk Yap Pian Hon

N31: Subang Jaya
DAP – Hannah Yeoh Tseow Suan
BN – Gan Meng Foo

N32: Seri Setia
PKR -
BN -

P105: Petaling Jaya Selatan
PKR – Hee Loy Sian
BN – Sheah Kok Fah

N33: Taman Medan
PKR – Haniza Mohamed Talha
BN -

N34: Bukit Gasing
DAP -
BN -

P106: PETALING JAYA UTARA
DAP – Tony Pua Kiam Wee
BN – Chew Hoong Ling

N35: Kampung Tunku
DAP – Lau Weng San
BN -

N36: Damansara Utama
DAP – Dr Cheah Wing Yin
BN -

P107: SUBANG
PKR – R.Sivarasa
BN – Prakash Rao
BEBAS - Datuk Edros Abdullah

N37: Bukit Lanjan
PKR – Elizabeth Wong
BN – Francis Chong

N38: Paya Jaras
BN- Datuk Ir Muhammad Bushro Mat Johor
PAS - Mohd Khairuddin Othman

N39: Kota Damansara
PKR – Dr Mohd Nasir Hashim
BN - Halimaton Saadiah Bohan
BEBAS - Datuk Edros Abdullah

P108: SHAH ALAM
BEBAS: Zulkifli Nordin
PKR: Khalid Samad

N40: Kota Anggerik
PKR - Dr Yaacob Sapari
BN – Mohd Yusuf Din/ Datuk Ahmad Nawawi

N41: Batu Tiga
PKR – Rodziah Ismail
BN – Mohd Yusuf Din/ Datuk Ahmad Nawawi

P109: KAPAR
PKR –
BN -

N42: Meru
PAS: Dr Abd Rani Othman
BN -


N43: Sementa
BN –
PR:
N44: Sungai Pinang
DAP – Datuk Teng Chang Khim
BN -
N45: Selat Klang
PAS: Dr Halimah Ali
BN -

P110: KLANG
DAP - Charles Anthony Santiago
BN -

N46: Pelabuhan Klang
PKR - Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim
BN -

N47: Pandamaran
BN:
DAP- Ronnie Liu

N48: Kota Alam Shah
DAP – M.Manoharan
BN -

P111: KOTA RAJA
BN: Mohamad Ezam Mohd Nor
PKR: Dr Siti Mariah Mahmud

N49: Seri Andalas
PKR- Dr Xavier Jayakumar

N50: Seri Muda
PKR – Shuhaimi Shafiei
BN - Abdul Raof Mokhtar

P112: KUALA LANGAT
PAS: Abdullah Sani Abdul Hamid
BN- Kapt (B) Sharudin Omar

N51: Sijangkang
PAS: Dr Ahmad Yunus Khairi
BN - Zurihan Yusof


N52: Teluk Datuk
BN:
DAP- Philip Tan Choon Swee

N53:Morib
BN - Hasiman SidomPAS:

P113: SEPANG
BN- Datuk Seri Ir Mohd Zin Mohamed
Pas - Hanifah Maidin

N54: Tanjong Sepat
BN-Nisman Yusof
PR:
N55:Dengkil
BN -
PR
N56: Sungai Pelek
BN-Yap Ee Wah

PR:



JOHOR







P 140 SEGAMAT
BN: Datuk Seri Dr S Subramaniam
PKR: Datuk Chua Jui Meng

N.1 BULOH KASAP
Zahari Sharip - BN
Firdaus Masod - Pas

N 2 JEMENTAH
Dr Lee Hong Tee - BN
Belum ada - PR

P 141 SEKIJANG
Belum ada - BN
Julailey Jemadi - PKR

N 3 PEMANIS
Baharum Mohamed - BN
Normala Sudirman - Pas

N 4 KEMELAH
Belum ada - BN
Belum ada - PR

P 142 LABIS
Chua Tee Yong - BN
Belum ada - PR

N5 TENANG
Belum ada - BN
Mohd Zin Johar - Pas

N6 BEKOK
Belum ada - BN
Chang Teck Chee (DAP)

P 143 PAGOH
Tan Sri Muhyiddin Yassin - BN
Mohd Rozali Jamil Al Hafiz - Pas

N7 BUKIT SERAMPANG
Datuk Tahir Mohd Taat - BN
Belum ada - PR

N8 JORAK
Datuk Dr Saharuddin Salleh - BN
Norhayati Bachok - Pas

P 144 LEDANG
Hamim Samuri - BN
Hassan Karim - PKR

N9 GAMBIR
M Asojan - BN
Datuk Dr Mahfodz Mohamed - Pas

N10 TANGKAK
Goh Tee Tee - BN
Belum ada - PR

N11 SEROM
Datuk Abdul Ghani Othman - BN
Azmi Ahmad - Pas

P 145 BAKRI
Chris Lee Ching Yong - BN
Er Teck Hwa - DAP

N 12 BENTAYAN
Helen Fong - BN
Belum ada - PR

N13 SUNGAI ABONG
Datuk Dr Mohd Haris Salleh - BN
Sheikh Ibrahim Salleh - Pas

N 14 BUKIT NANING
Datuk Saipolbahri Suib - BN
Elias@Alias Shamsir - PKR

P 146 MUAR
Datuk Razali Ibrahim - BN
Nor Hizwan Ahmad - PKR

N 15 MAHARANI
Datuk Mohamad Ismail Mohamad Shah - BN
Dr Mohammad Taslim - Pas

N16 SUNGAI BALANG
Belum ada - BN
Malik Mohamad Diah - Pas

P 147 PARIT SULONG
Ismail Roslan - BN
Khairuddin Abdul Rahim - Pas

N17 SEMERAH
Datuk Noraini Ahmad - BN
Hasmi Hashim - PKR

N18 SRI MEDAN
Datuk Zulkurnain Kamisan - BN
Ahmad Rosdi Bahari - Pas

P 148 AYER HITAM
Datuk Ir Dr Wee Ka Siong - BN
Hu Pang Chaw - Pas

N 19 YONG PENG
Lim Kee Moi - BN
Chew Peck Choo - DAP

N 20 SEMARANG
Datuk Samsol Bari Jamali - BN
Ilyas Abu Bakar - Pas

P 149 SRI GADING
Datuk Ab Aziz Kaprawi - BN
Khuzan Mohammad - Pas

N 21 PARIT YAANI
Teo Yew Chuan - BN
Aminolhuda Hassan - Pas

P 150 BATU PAHAT
BN: Dr Mohd Puad Zarkashi
PKR: Datuk Idris Jauzi
BEBAS: Drs Zaid Mohd Yusuf

N 22 PARIT RAJA
Ahmad Puad Sarbini - BN
Noor Khalim Sakib - Pas

P 150 BATU PAHAT
Dr Mohd Puad Zarkashi - BN
Datuk Idris Jauzi - PKR
Drs Zaid Mohd Yusuf – KITA

N 23 PENGGARAM
Dr King Ban Siang - BN
Gan Peck Cheng - DAP
Drs Zaid Mohd Yusuf – KITA

N 24 SENGGARANG
Ja’affar Hashim - BN
Mohd Ramli Md Kari - Pas

N 25 RENGIT
Ayub Jamil - BN
Ahmad Kailani Kosnin - Pas

P 151 SIMPANG RENGGAM
Liang Teck Meng - BN
Suhaizan Kaiat - Pas

N 26 MACHAP
Taib Abu Bakar - BN
Mohd Khaled Salekan - Pas

N 27 LAYANG-LAYANG
Mutalib Rahim - BN
Belum ada - PR

P 152 KLUANG
Senator Gan Ping Sieu - BN
Liew Chin Tong - DAP

N 28 MENGKIBOL
Chye Kwee Yeow - BN
Tan Hong Ping - DAP

N 29 MAHKOTA
Datuk Sharifah Azizah Syed Zain - BN
Khairul Faizi Ahmad Kamil - Pas

P 153 SEMBRONG
Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussien- BN
Onn Abu Bakar - PKR

N 30 PALOH
Datuk Hoo Seong Chang - BN
Belum ada - PR

N 31 KAHANG
R Vidyananthan - BN
Belum ada - PR

P 162 GELANG PATAH
BN: Datuk Abdul Ghani Othman
PKR: Lim Kit Siang

P 154 MERSING
Datuk Latif Badri - BN
Roslan Nikmat - Pas

N 32 ENDAU
Datuk Dr Abdul Latiff Ahmad -BN
Mohd Azam - Pas

N33 TENGGAROH
Belum ada - BN
Belum ada - PR

P 155 TENGGARA
Suhaimi Khalid - BN
Muhamad Said Jonit - Pas

N 34 PANTI
Belum ada - BN
Belum ada - PR

N 35 PASIR RAJA
Datuk Dr Adham Baba - BN
Lt Kol (B) Mohd Nazari Mokhtar - Pas

P 156 KOTA TINGGI
Datuk Noor Ehsanuddin Mohd Harun
Narrashid - BN
Onn Jaafar - Pas

N 36 SEDILI
Rasman Ithnain - BN
Belum ada - PR

N 37 JOHOR LAMA
Belum ada - BN
Kamaldin Tahir - Pas

P 157 PENGERANG
Datuk Seri Azalina Othman Said - BN
Belum ada - PR

N38 PENAWAR
Belum ada - BN
Anis Afida Mohd Azli - Pas

N39 TANJONG SURAT
Datuk Haron Abdullah - BN
Hasnul Ahmad - PKR

P 158 TEBRAU
Brian Tan - BN
Steven Choong - PKR

N 40 TIRAM
Mohamad Dolmat - BN
R Kumutha - Pas

N 41 PUTERI WANGSA
Datuk Abdul Halim - BN
Abdullah Husin - Pas

P159 PASIR GUDANG
Onn Jabbar - BN
Dr. Ahmad Faidi Saidi - PKR

N 42 JOHOR JAYA
Tan Cher Puk - BN
Liow Cai Tung - DAP @ Jimmy Phua

N 161 PULAI
BN: Datuk Nur Jazlan Mohamed
PKR: Salahuddin Ayub
Wee Tse - PKR

N 43 PERMAS
Belum ada - BN
Syed Othman Abdullah - Pas

P 160 JOHOR BAHRU
Tan Sri Shahrir Abdul Samad - BN
Tan Sri Md Hashim Hussein - PKR

N44 TANJONG PUTERI
Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin - BN
Belum ada - PR

N 45 STULANG
Mok Chek Hau - BN
Andrew Chen Kah Eng -DAP

P 161 PULAI
Datuk Nur Jazlan Mohamed - BN
Salahuddin Ayub - Pas

N 46 PENGKALAN RINTING
Belum ada - BN
Yeo Tung Siong - DAP

N 47 KEMPAS
Ramle Bohani - BN
Suhaizan Kaiat - Pas

P 162 GELANG PATAH
Datuk Abdul Ghani Othman - BN @ Jason
Teoh - BN
Lim Kit Siang - DAP

N 48 SKUDAI
Belum ada - BN
Dr Boo Cheng Hau - DAP

N 49 NUSAJAYA
Pandak Ahmad - BN
Salahuddin Ayub - Pas

P 163 KULAI
Tay Chien Hein @ Tang Nai Soon - BN
Teo Nie Ching - DAP

N 50 BUKIT PERMAI
Ali Mahzan - BN
Mazlan Aliman - Pas

N 51 BUKIT BATU
Heong Ching Liang - BN
Belum ada - PR

N 52 SENAI
Tay Chien Hein @ Tang Nai Soon - BN
Belum ada - DAP

P 164 PONTIAN
Datuk Ahmad Maslan - BN
Haniff @ Ghazali Hosman - PKR

N 53 BENUT
Datuk Tee Siew Kiong - BN
Raden Sorobo Pono -Pas

N 54 PULAI SEBATANG
Datuk Tee Siew Kiong - BN
Ungku Mohd Nor Ungku Mahmood - Pas

P 165 TANJONG PIAI
Datuk Wee Jeck Seng - BN
Mazir Ibrahim - DAP

N 55 PEKAN NENAS
Wong Kin Leong- BN
Belum ada - PR

N56 KUKUP
Datuk Md Othman Yusof - BN
Ghazaley Ayiub - Pas

PAHANG







P.78 CAMERON HIGHLANDS
BN-G Palanevan
DAP-masih tidak diketahui

N.1 Tanah rata
BN-MCA
PR-DAP

N.2 Dun Jelai
BN-Datuk Wan Rosdy
PKR-masih tidak diketahui

P.79 LIPIS
BN-Datuk Suhaimi Ibrahim
PKR-Subirin Duli @ Mahyudin Ghazali (Pas)

N.3 Padang Tengku
BN-Datuk Mustafa Long @ Datuk Abu Jimi Samad
Pas-Roslan Zainal

N.4 Cheka
BN-Datuk Fong Kong Fuee
PKR-Abbas Awang

N.5 Benta
BN-Datuk Sofi
PKR-Rizal Jamin

P.80 RAUB
BN-Datuk Hoh Khai Mun
DAP-Datuk Mohd Arif Sabri Abdul Aziz

N.6-Batu Talam
BN-Datuk Abdul Aziz Mat Kiram
PKR- Rizan Ali

N.7-Tras
BN-Lim Teck Hoe
DAP-Choong Siew Onn

N.8-Dong
BN-Datuk Shahiruddin Ab.Moin
Pas-Tengku Shah Amir Tengku Perang

P81 JERANTUT
Pas-Dr Hamzah Jaafar
BN-Datuk Nazri Ngah

N.9 Tahan
Pas-Mohd Zakuan Ahmad Badaruddin
BN-Wan Abdul Halim Wan Umar

N.10 Damak
DAP- Koh Boon Heng
BN-Datuk Lau Lee

N.11-Pula u Tawar
Pas-Yohanis Ahmad
BN-Ahmad Nazlan Idris

N.12 Beserah
Pas-Andansura Rabu
BN-masih tidak diketahui

N.13 Semambu
PKR- Lee Chean Chun

P 82 INDERA MAHKOTA
BN: Datuk Wan Adnan Wan Mamat
PKR: Datuk Fauzi Abdul Rahman

P 83 KUANTAN
BN: Datuk Mohamed Suffian Awang
PKR: Fuziah Salleh

N.14 Teruntum
PKR-Sim Chon Siang

N.15 Tanjung Lumpur
BN-Datuk Tengku Zulkifli Ahmad
Pas-Rosli Abdul Jabbar

N.16 Inderapura
*BN- Belum ada spekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

P84 PAYA BESAR
PKR - Murnie Hidayah Anuar
BEBAS - Zahari Mamat
BN-Masih tidak diketahui

N.17 Sungai Lembing
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.18 Panching
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.19 Lepar
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

P 85 PEKAN
BN: Datuk Seri Mohd Najib Tun Abdul Razak
PKR: Fariz Musa

N.20 Pulau Manis
*BN-Datuk Sheikh Mohd Fauzi Sheikh Ali
*Pas-Othman Bakar

N.21 Peramu Jaya
PAS-Ustaz Abu Kassim Manaf
BN-Datuk Mohd Fadzli Mohd Kenali

N.22 Bebar
BN-Datuk Ishak Muhamad Rahman
PKR-Jefri Rashid

N.23 Chini
BN-Datuk Abu Bakar Harun
PKR-Roslan Tahir

P86 MARAN
BN-Datuk Ismail Abdul Muttalib
Mujiburrahman (Pas)

N.24-Dun Luit
BN-Datuk Ahmad Munawar Abdul Jalil
Pas-Shahrul nizam

N.25 Kuala Sentul
Datuk Shahaniza Shamsuddin (BN)
Mohamad Razali Ithnain (PKR)

N.26 Chenor
Shaiful Azman Mokhtar (BN)
Hasenan Haron (Pas)

P87 KUALA KRAU
BN-Datuk Ismail Mohamed Said
Pas-Shahril Azman Abdul Halim

N.27 Jenderak
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N.28 Kerdau
*BN-Syed Ibrahim Syed Ahmad
*PR - Belum ada spekulasi

N.29 Jengka
BN: Wan Salman Wan Ismail
PKR: Datuk Tuan Ibrahim Tuan Man

P 88 TEMERLOH  
BN: Datuk Saifuddin Abdullah
PKR: Nasruddin Hassan

N.30 Mentakab
BN- Datuk Chuah Boon Seong
DAP-Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

N.31 Lanchang
BN-Datuk Mohd Sharkar Shamsudin
PKR- Dr Yahaya A.Rahman

N.32 Kuala Semantan
BN- Rofaie Md Hamdan
Pas-Syed Hamid Syed Mohamed

P 89 BENTONG
BN: Datuk Seri Liow Tiong Lai
PKR: Wong Tack

N.33 Bilut
DAP- Chow Yu hui
BN-Datuk Hoh Khai Mun (penyandang)
BN-Woong Choo Yak

N.34 Ketari
DAP- Leong Ngah Ngah
BN (Gerakan) - Datuk Dr Ng Keong Chye

N.35 Sabai
Dap- D Kamache
BN-Datuk M Davendran

N 36 PELANGAI
BN: Datuk Seri Diraja Adnan Yaakob
PKR: Abdul Hamid Bahatim

P 90 BERA
BN: Datuk Seri Ismail Sabri Yaacob
PKR: Zakaria Abdul Hamid

N.37 Guai
BN-Mohd Faizal Mokhtar
Pas- Sulaiman Mohamad
BN-Norol Azali Sulaiman
Pas-Musaniff Abd Rahman

N.38 Triang
*BN- Belum ada sepekulasi
*PR - Belum ada spekulasi

N-39 Kemayan
PKR- Bob Monalan Mohamed
BN-Mohd Jidi Yaakob
BN-Mohd Fadil Osman

P 91 ROMPIN
BN: Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis
PKR: Nuridah Mohd Salleh

N.40 Bukit Ibam
BN-Datuk Mohamad Safri Abd Aziz
BN-Datuk Hassan Arifin
Pas - Syukri Ahmad

N.41 Muadzam shah
BN-Datuk Maznah Mazlan
* PR - Belum ada spekulasi

N.42 Tioman
BN-Datuk Kapten (B) Mohd Johari Hussain
BN-Datuk Wan Kadri Wan Mahussain
Pas -Mohd Fadzli Mohd Ramly


           TERENGGANU






P33 BESUT
BN - Datuk Seri Idris Jusoh
Pas - Nik Muhammad Zawawi Salleh
       - Reduan Muhammad Nor

N1 KUALA BESUT
BN - Dr A Rahman Mokhtar
Pas - Napisah Ismail

N2 KOTA PUTERA
BN - Mohd Pehimi Yussuf
     - Mohd Mahadi Musa
Pas - Adam Said

N3 JERTIH
BN -
Pas - Wan Azhar Wan Ahmad

N4 HULU BESUT
BN - Nawi Mohamad
      - Che Soh Muda
Pas -Sallahuddin Jaafar

N 5 JABI
BN: Ramlan Ali
PKR: Dr Azman Ibrahim

P34 SETIU
BN - Khazan Che Mat
Pas - Omar Sidek

N5 JABI
BN - Ramlan Ali
Pas - Dr Azman Ibrahim

N6 PERMAISURI
BN: Halim Jusoh
PKR: Wan Mokhtar Wan Ibrahim

N 17 ALUR LIMBAT
BN: Alias Abdullah
PKR: Yahaya Ali

N7 LANGKAP
BN - Adli Kesah
Pas - Hassan

N8 BATU RAKIT
BN - Datuk Jailani Ngah
Pas - Che Ghani Che Ambak

P35 KUALA NERUS
BN - Datuk Mohd Nasir Ibrahim Fikri
     - Apli Yusoff
Pas - Dr Khairuddin Aman Ghazali

N9 TEPOH
BN – Muhammad Ramli Nuh
Pas - Hishamuddin Abdul Karim

N10 TELUK PASU
BN - Datuk Abdul Rahin Mohd Said
Pas - Ridhuan Hashim

P 36 KUALA TERENGGANU
BN: Mohd Zubir Embong
PKR: Datuk Raja Kamarul Bahrin Shah

N11 SEBERANG TAKIR
BN - Datuk Mohd Razif Abd Rahman
Pas - Zakaria Dagang

N12 BUKIT TUNGGAL
BN - Ismail Nik
     - Wan Norislam
     - Datuk Raja Arif Raja Ali
Pas - Dr Alias Razak

P36 KUALA TERENGGANU
BN – Mohd Zubir Embong
Pas - Datuk Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad

N13 WAKAF MEMPELAM
BN – Wan Mahyudin Wan Ngah
Pas – Mohd Abdul Wahid Endut

N14 BANDAR
BN – Datuk Toh Chin Yaw
PKR – Azan Ismail

N15 LADANG
BN – Datuk Wan Hisham Wan Salleh
Pas – Tengku Hassan Tengku Omar

N16 BATU BURUK
BN – Mohd Shafarudin Mustafa @ Wan Kamal Wan Ismail
Pas – Dr Syed Azman Syed Ahmad Nawawi

N13 Dun Wakaf Mempelam
BN – Wan Mahyudin Wan Ngah
Pas – Mohd Abdul Wahid Endut

P37 MARANG
BN - Datuk Dr Latif Awang
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N17 ALUR LIMBAT
BN - Alias Abdullah
Pas - Yahaya Ali Yahaya

N18 BUKIT PAYUNG
BN - Zaidi Muda
Pas - Mohd Nor Hamzah

N19 RU RENDANG
BN - Datuk Tengku Zainuddin Tengku Zahid
     - Nik Dir Nik Wan Ku
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N20 PENGKALAN BERANGAN
BN- Datuk Yahya Khatib Mohamad
Pas - Sulaiman Sulong
P38 HULU TERENGGANU
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Kamarulzaman Abdullah

P 37 MARANG
BN: Datuk Dr Latif
Pas: Awang Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N18 BUKIT PAYUNG
BN - Zaidi Muda
Pas - Mohd Nor Hamzah


N19 RU RENDANG
BN - Datuk Tengku Zainuddin Tengku Zahid
      - Nik Dir Nik Wan Ku
Pas - Datuk Seri Abdul Hadi Awang

N20 PENGKALAN BERANGAN
BN- Datuk Yahya Khatib Mohamad
Pas - Sulaiman Sulong

P38 HULU TERENGGANU
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Kamarulzaman Abdullah

N 20 PENGKALAN BERANGAN
BN: Datuk Yahya Khatib Mohamad
PKR: Sulaiman Sulong

N21 TELEMONG
BN - Rozi Mamat
PKR - Engku Abu Bakar Engku Mohd

N22 MANIR
BN - Yusof Awang Hitam
Pas - Datuk Harun Taib

N23 KUALA BERANG
BN - Datuk Tengku Putera Tengku Awang
Pas - Muhyidin Abd Rashid

N24 AJIL
BN - Datuk Rosol Wahid
Pas - Uztaz Razki Alias

P39 DUNGUN
BN - Matulidi Jusoh
PKR - Shamsul Iskandar Yusri Mohd Akin

N 31 CHUKAI
BN: Datuk Mohamed Awang Tera
PKR: Hanafiah Mat

P 40 KEMAMAN
BN: Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek
PKR: Kamaruddin Chik

N25 BUKIT BESI
BN - Datuk Din Adam
Pas - Nordin Othman

N26 RANTAU ABANG
BN - Datuk Za’abar Mahamed Adib
Pas - Azman Shapawi Abdul Rani

N27 SURA
Pas- Wan Hassan Mohd Ramli
BN - Mohd Rosli Harun

N28 PAKA
BN - Mohd Ariffin Abdullah
Pas - Satiful Bahari Mamat

P40 KEMAMAN
BN - Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek
PKR - Kamaruddin Chik

N29 KEMASEK
BN - Ir Rosli Othman
- Roshali Taha
- Mustafar Khalid
Pas - Alias Abd Hamid

N30 KIJAL
BN - Datuk Seri Ahmad Said
Pas - Hazri Jusoh

N31 CHUKAI
BN - Datuk Mohamed Awang Tera
- Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar
Pas - Hanafiah Mat

N32 AIR PUTIH
BN - Datuk Wan Ahmad Nizam
Wan Abdul Hamid
Pas - Ismail Harun

       KUALA LUMPUR







P114: Kepong
DAP – Tan Seng Giaw
Bebas – Yee Poh Ping

P115: Batu
PKR - Tian Chua
BN -

P117: Segambut
DAP – Lim Lip Eng
BN – Jayanthi Devi Balaguru

P118: Setiawangsa
PKR - Ibrahim Yaacob
BN - Datuk Seri Zulhasnan Rafique/ Datuk Ahmad Fauzi

P119: Titiwangsa  
Pas - Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi
BN - Datuk Johari Abdul Ghani

P120: Bukit Bintang
DAP - Fong Kui Lun
BN-

P122: Seputeh
DAP - Ong Kian Ming
BN-

P123: Cheras
DAP – Tan Kok Wai
BN-

P124: Bandar Tun Razak
PKR – Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim
BN-


      NEGERI SEMBILAN






N2 DUN PERTANG
BN- Datuk Razak Mansor
PKR – (Belum pasti)

N3 DUN SUNGAI LUI
BN – Datuk Zainal Abidin Ahmad
Pas – Nor Anif Selamat

N4 DUN KLAWANG
BN – Datuk Yunus Rahmat
Pas – Dr Rosli Yaakop

N5 DUN SERTING
Pas - Abd Rahman Ramli
BN - Datuk Shamsulkahar Mohd Deli

N6 DUN PALONG
PKR - Rebin Birham

N7 DUN JERAM PADANG
PKR -  T Kumar
N8 DUN BAHAU
BN (MCA) - Siew Kok Fow atau Kenny

N15 DUN JUASSEH
BN – Datuk Mohammad Razi Kail \
PKR – (Belum pasti)

N17 DUN SENALING
BN- Datuk Ismail Lasim
PAS – Zaharudin Othman

N18 DUN PILAH
BN – Adnan Abu Hassan
PKR – Nordin Ismail

N19 DUN JOHOL
BN – Abu Samah Mehat
Pas – Nor Azman Mohamad

P130 RASAH
DAP - Loke Siew Fook

N20 DUN LABU
Pas - Khairul Anuar Wafa  

N21 DUN BUKIT KEPAYANG
DAP - Cha Kee Chin

N22 DUN RAHANG
DAP – Mary Josephine

N23 DUN MAMBAU
DAP - Yap Yew Yeng

N26 DUN CHEMBONG
Pas - Kamarol Ridzuan Mohd Zain
N28 DUN KOTA
Pas - Ghazali Mohd Shom

P128 SEREMBAN
(Belum pasti)

N9 ADUN LENGGENG
Pas - Zulkefly Mohamad Omar

N10 ADUN NILAI
DAP - (Belum pasti)
BN (MCA) - Gan Chee Biow

N11 DUN LOBAK
DAP - Siow Kim Leong
BN (MCA) - Titan Ho Kok Yew

N12 ADUN TEMIANG
DAP - Ng Chin Sai
BN (MCA) - Jason Lee Kee Chong

N13 ADUN SIKAMAT
PKR - (Belum pasti)
BN - Taslim Khan Kutub Din

N34 DUN GEMAS
PKR - Mohd Karip Salleh (PKR)
BN - Datuk Zainab Nasir

N35 DUN GEMENCHEH
Pas - Mohd Noor Yassin
BN - Datuk Mohd Kamil Abd Aziz

N36 DUN REPAH
DAP - S Veerapan
MCA - Yap Seong Fook
BEBAS - Fadzil A Bakar

N29 DUN CHUAH
PKR - Micheal Diew Yek
BN - Yit Lee Kok
BN - Datuk Dr Lim Chin Fui

N30 DUN LUKUT
DAP - Ean Yong Tin Sin
BN - Tan Ah Moi
BN - Yeong Seng Wong

N31 DUN BAGAN PINANG
Pas - Ramli Ismail
BN - Mohd Faizal Ramli

N32 DUN LINGGI
PKR - Rusli Abdullah
BN - Datuk Ismail Taib
BN - Datuk Mansor Ibrahim

N33 DUN PORT DICKSON
BN -  Dr P Thanaletchumy
PKR - Aridas
PKR - M Ravi
BEBAS - S Daniel
BEBAS - Shahrudin Abd Hamid


MELAKA





P135 PARLIMEN ALOR GAJAH
BN - Datuk Koh Nai Kwang
DAP - Damien Yeo Shen Li

N8 DUN MACHAP
BN - Lim Siew Leng

N9 DUN DURIAN TUNGGAL
Pas - Adly Zahari

N15 DUN BACHANG
DAP - Lim Jak Wong

N16 DUN AYER KEROH
DAP - Khoo Poay Tiong

N17 DUN BUKIT BARU
Pas - Dr Mohd Khalid Kassim
BN - Datuk Md Yunos Husin

N18 DUN AYER MOLEK
Pas - Mohd Khairi Abdul Aziz
BN - Datuk Seri Mohd Ali Rustam

N24 DUN BEMBAN
DAP - N Ghandi Rajan

N27 DUN MERLIMAU
BN - Roslan Ahmad
Pas - Yuhaizad Abdullah

N25 DUN RIM
BN - Datuk Ghazale Muhammad
PKR - Azmi Khamis

P138 PARLIMEN KOTA MELAKA
DAP - Sim Tong Him
BN - Dr Yee Kok Wah

N22 DUN BANDA HILIR
DAP - Tey Kok Kiew
BN - Ronald Gan

N23 DUN TELOK MAS
Pas - Harun Mohamed

N29 DUN KOTA LAKSAMANA
BN - Datuk Chiw Tiang Chai

P134 PARLIMEN MASJID TANAH
Pas - Nasaie Ismail
BN - Belum pasti

N1 DUN KUALA LINGGI
Pas - Julasapiyah Kassim

N2 DUN TANJUNG BIDARA
Pas - Imran Abdul Rahman

N3 DUN AYER LIMAU
PKR - Halim Bachik

N4 DUN LENDU
Pas - Asri Shaih Abdul Aziz

N5 DUN TABOH NANING
Pas - Ab Halim Ab Jalil

Share This